Prishtina International Airport - Adem Jashari Airport

Prishtina International Airport - Adem Jashari

Traveling to Prishtina International Airport - Adem Jashari? Let Logan Car Hire compare all the major and local car rental companies at Prishtina International Airport - Adem Jashari to find you the right car for you. We search Avis, Hertz, Dollar, Enterprise, Budget and Sixt at Prishtina International Airport - Adem Jashari

Car Rental Booking

Like us

Prishtina International Airport - Adem Jashari News

Prishtina International Airport - Adem Jashari
Nga i gjithë stafi i Aeroportit tonë – urime të gjithëve Fitër Bajramin. Paqe, dashuri dhe begati për të gjithë juve! #PRNairport
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Me një ceremoni inaguruese, filluam fluturimet drejt dy qyteteve mahnitëse – Helsink dhe Gothenburg. Lexojeni lajmin e plotë këtu 👉 http://bit.ly/2s3EnRl ✈️✈️
Timeline Photos
5 hours ago
Bukurija Beqiri - Po a pak po shkoj bre veq MA shpesh veq me paska pshtue valla
6 hours ago
Islami Lulija - Bukurija Beqiri tash ma shpesh
13 hours ago
Visar Bruqi - Albulena Kollçaku kallzoji Gages
14 hours ago
Tahire Miftari Berisha - Afrim Krasniqi
20 hours ago
Burim B. Haxhosaj - Nitushe Krasniqi Getoar Krasniqi
1 day ago
Elif Gashi - Ade Gashi
1 day ago
Fatmir Sermaxhaj - Urime, edhe nje hap pozitiv dhe i suksesshem i Aeroportit nderkombetare Adem Jashari!
1 day ago
Visar Krelani - Vjollca Krelani
1 day ago
Alban Bilalli - Ja pafshim hajrin!
1 day ago
Xhavit Rama - Li LR Klea-Eli
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Me këtë video të dërguar nga Ari Canhasi, ju urojmë fundjavë të këndshme dhe fluturime të mbara të gjithë udhëtarëve. ✈️🎉

#PRNairport | http://www.airportpristina.com
1 day ago
Armend Gashi - Selim Zeka Arber Thaqi
1 day ago
Mergim Igrishta - ✈️
1 day ago
Adem Ivaja - Uran Shabani athu asht pernime🙈
1 day ago
Blerta Shabani Ademi - Schpeytim Addemy❤️❤️
1 day ago
Masar Jaza Pharm Nebiu - Ruhi Duraku Xhelal Nebiu
1 day ago
Burim Buli Sinani - 😎😉 zrh-prn
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
PËR HERË TË PARË, GATI TË FLURUTOJMË PËR
👉 Helsinki me Norwegian
👉 Gothenburg me Norwegian
👉 London Luthon me wizzair.com
Prishtina International Airport - Adem Jashari's cover photo
1 day ago
Lorikë Cubolli - Ardian Behluli check this ;)
1 day ago
Ardian Haziri - Salih Megi Peci Arber Ferati Welcome
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
ME wizzair.com, PËR HERË TË PARË, GATI PËR LONDËR!💂🇬🇧

Prej 24 qershorit, një ndër metropolet më të mëdha botërore, Londra, do të jetë edhe më afër Prishtinës, falë bashkëpunimit tonë të shkëlqyeshëm me kompanin low-cost wizzair.com, që për herë të parë do të fillojë fluturimet nga ANP "Adem Jashari" për në Londër Luthon dhe anasjelltas.

TAG personin/en me të cilin/en do të kishit dëshirë që ta vizitoni Londrën, duke komentuar mëposhtë 👇
Timeline Photos
23 hours ago
Donika Sherifi - Sherifi Teuta, Besart Ademi 👊🏽
2 days ago
Arbnor Jusufi - C800 e kom pagu per korrik 11
2 days ago
Driton Neziri - Alban S. Nuredini
2 days ago
Sadik Sylanaj - Për Bruxelles a keni me pasë,në të ardhmen?!
2 days ago
Valon Salihaj - Aferdita Salihaj Takaci straight to Pristina from now 😃
2 days ago
Donika Dumani - Yllka pritummmmmmmm
2 days ago
Nektare Gashi Osmani - Besfort Gashi hajde 🙏
2 days ago
Liridona Gashi - Low-cost po ju duket, për deri sa po jem te obligum me pagu deri 500£ nje bilet..??
2 days ago
Besnik Kadri Ipek - Kur fillojne fluturimet per gjermani nga wizz air ? Se po duhet nga shkupi gjth
2 days ago
Mimoza Mikullovci - Ganimete Ramadani Ymihan Mikullovci Abrashi ooo pritni se erdhaaaa
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
GATI TË FLUTURONI PËR GOTHENBURG ME Norwegian?

Për herët të parë fluturimet drejt qytetit të dytë më të madh të Suedisë do të jenë më të lira dhe më të rehatshme falë bashjkëpunimit tonë me Norwegian. Ju sjellim 5 arsye pse duhet ta vizitoni qytetin fantastik të Gotheburg-ut.

1. 🎢 Parku i lojërave Liseborg (Liseborg Amusement Park) është padyshim parku më i madh i lojërave në gjithë Skandinavinë. Nuk ka kurrfarë dallimi se çfarë moshe i përksini, sepse parku i lojërave Liseborg ofron eksperienca të papara për të gjitha grupmoshat. Prandaj, mos e humbisni këtë eksperiencë!

2. 💦 Arkipelagu i Gothenberg-ut jugor është një tjetër atraksion që nuk duhet lënë pa vizituar. Do të keni rastin të shihni një numër ishujsh të mahnitshëm, të bëni banjo në plazhe, të shijoni një numër të madh kafenesh dhe restaurantesh tipike, si dhe të vizitoni fshatin e vjetër Byn, të ndërtuar më 1752.

3. 🏰 Haga gjendet në perendim të Gothenburg-ut dhe është një ndër lagjet më të bukura dhe më të vjetra të Gothenburg-ut. Lagja e Haga-s, e ndërtuar që nga shekulli i 17-të, ofron një sharm fantastik përmes shtëpive të vjetra, një numër dyqanesh artizanale, dhe kafene tipike me kulinari lokale.

4. 🌳Kopshti Botanik është kopshti më i madh i Suedisë. Me rreth 12.000 lloje të ndryshme të bimëve, vizitorët gjithashtu mund të shohin edhe mini-kopshte të ndryshme siç është, për shembull, kopshti i gurëve, kopshti i erëzave apo lugina e mahnitshme Japoneze. Një parajsë e vërtetë!

5. 🏢 Avenyn-Avenue është rruga kryesore në qendër të Gotheburg-ut. Me gjatësi prej 1km, Avenyn-Avenue është e mbushur me qendra tregtare, restaurante, dyqane të ndryshm e, etj. Në këtë rrugë mund të gjeni gjithashtu Muzeun e Artit dhe institucione tjera kulturore.

ka tjetër do të sygjeronit që duhet vizituar? Dërgoni sygjerimet tuaja përmes kompenteve poshtë 👇
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Në këto ditë të nxehta, sa prej jush do të kishit dëshirë që të ishit në këto male të buikura të mbuluara me borë?❄🌞

E falenderojmë Fatlum Basha për këtë foto që na ka dërguar!
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
PËR HERË TË PARË FLUTUROJMË PËR HELSINKI ME Norwegian!

Bëhuni gati që nga data 22 qershor të vizitoni qytetin e bukur të Helsinkut. Për këtë arsye ju sjellim top 5 lokacionit që secili duhet ti vizitojë gjatë qendrimit në Helsinki:

1. Helsinki Cathedral – Senate Square është një ndër atraksionet e para që duhet të vizitoni në Helsinki. Katedralja e bukur e Helsinkut është kompletuar në vitn 1852, dhe rreth tij shtrihet sheshi i bukur i quajtur Senate Square, në të cilën mund të gjenden atraksione tjera të bukura, sikurse Bibloteka Kombëtare e Finlandës.

2. Market Square apo sheshi i Tregut është pikëlidhje e shumë anijeve dhe qendra e gjithçkaje tjetër, përfshirë edhe tregun kryesorë. E shtrirë buzë detit, ky shesh nuk duhet të mungojë në listën e vizitave.

3. Canal tour është mundësi fantastike për çdo turist që të vizitojë Helsinkun dhe plot ishuj të tij përreth nga uji. Nëse jeni me fëmijë gjatë vizitës mos u brengosni sepse stafi i vizitës do të kujdesët që fëmijët të kalojnë kohë të rehatshme derisa ju mudn të shijoni pamjen dhe mësoni më shumë nga ciceronët lokalë.

4. Suomenlinna është një ndër ishujt më të bukur që gjendet në afërsi të Helsinkut. Absolutisht nuk duhet humbur! Ky ishull, në të cilin mund të arrini nga sheshi i Tregut, ka qenë bazë navale gjatë shekullit 18-të, nën okupimin Suedez. Sot, ishulli i Suomenlinna është Trashegëmi Botërore e UNESCO-s, në të cilën jetojnë rreth 800 persona, dhe ku mund të gjenden një numër i madh dyqanesh.

5. Helsinki Zoo apo koopshi zoologjik i Helsnk-ut është një tjetër atraksion turistik që duhet patjetër të vizitohet. Me rreth 150 specie të ndryshme të kafshëve, dhe mbi 1000 lloje të ndryshme të bimëve – koopshti zoologjik i Helsnik-ut është një parajsë e vërtetë për të gjithë të apasionuarit e natyrës. Për më tepër, koopshti zoologjik i Helsink-ut është një ndër koopshtet zoologjike më të vjetëra në botë, i themeluar më 1889.

Nëse e keni vizituar Helsink-un, çka tjetër do të sygjeronit për ta vizituar? Dërgoni sygjerimet tuaja përmes kompenteve poshtë👇
Timeline Photos
3 days ago
4 days ago
Donika Dumani - Vigan Dumani
4 days ago
Gresa Rakovica - Berat Rakovica
4 days ago
Viona Paqarizi - Rianin me vizitu 😍😍❤️❤️❤️ Rrona Timeri Elshani
4 days ago
Mergim S. Rama - Popo krejt mire. Amo vizat vizat po na duhen hahah Njomza Vitija 😂😂
4 days ago
Granit Zeqiri - Ashim Egzona
4 days ago
Alban Bilalli - Avdulla Veseli
4 days ago
Burhan Salihu - Ardi Ardi urime harroje Shkupin
4 days ago
Sami Mrasori - Nordic Cam, Bledar Demiri, Bujar Racaj
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Fikret Shabani, gjatë fluturimit të tij, na e dërgoi këtë foto të bukur. A thu cili liqe mund të jetë ky në foto? Shkruani komentet poshtë 👇
Timeline Photos
5 days ago
Debora Sadiku - Qerim H. Hajdari Liqeni i Kostanz 😊☺️
5 days ago
Selatin Valmire Hoxha - Liqeni i shkodres
5 days ago
Cesmeci Gökmen - Ohrid?
5 days ago
Besim Shabani - Istambull Prishtne Turkish airlines
5 days ago
Patrik Kaqinari - Liqeni Radoniqit 😂
5 days ago
Fikret Shabani - Besim Shabani AmIr Salihu Driton Hysenaj
5 days ago
Uvejs Ujza - Per ball skijimit mavrovo
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Edhe një javë e re filloi. A jeni gati?
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Me këtë video të dërguar nga Valbona Ahmetaj, ju urojmë fluturime të mbara të gjithë udhëtarëve dhe fundjavë të këndshme. ✈️✈️✈️
6 days ago
Ylli Arsa - Valon Rizani Sa bukure✈️😂😋😋
1 week ago
Sumeja Mustafa - Gzime Jashari
1 week ago
Driton Gashi - Fantastike 👌🖒
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Ballë përballë me_______________
[shkruani tipin e këtij aeroplani poshtë në komente 👇]
Timeline Photos
5 days ago
Ergin Karahasan - Airbus A320
1 week ago
Adoka Prishtine - Airbus 319 ?!
1 week ago
Leonard Kastrati - bash hiq skam ide seee fort kam mar frig prej ktyve hahahaha ma mir per toke😂 e komplimente per punen ne airoportin adem jashari!
1 week ago
Drilon Durmishi - Airbus 320
1 week ago
Shpetiimi - Balenen blu
1 week ago
1 week ago
Burhan Gashi - airbus a320
1 week ago
Flamur Zena - Airbus a319 Adria Airways
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Adiljan Kryeziu na dërgoi këtë foto 📸 që përshkruan më së miri momentin fantastik të të qenurit mbi re të bardha. ☁️☁️
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
A E KENI DITUR SE...
Çdo 6 apo 9 muaj, pilotët i rikthehen ushtrimeve në simulator për të ripërtirë lejen e tyre të fluturimit. Përveç kësaj, pilotët i nënshtrohen edhe kontrolleve mjeksore të rregullta. Falë punës së shkëlqyeshme të tyre, fluturimet tona janë më të sigurta. Prandaj, një falenderim të madh shkon për të gjithë pilotët.

A dini ndonjë fakt apo kuriozitet tjetër për pilotët? Shkruani ato poshtë👇 përmes komenteve.
Timeline Photos
1 week ago
Labinot T. Zekaj - A ka naj zbritje te biletave , se informacionet fakte se jane te nevojshme , biletat po na interesojne?
1 week ago
Ardi Rrustemi - Fakt osht se ata e vozitin aeroplanin 😂
1 week ago
Ilir Bajrami - a ka pilot shqiptar
1 week ago
Artan Hasani - I falenderojne Kontrolloret e Trafikut Ajror me shpesh se sa ju!!!
1 week ago
Qemajl Sulejmani - Nuk kan te drejt me flet të dyt në te njejten koh 😂😂
1 week ago
Liridon Hoxha - Nuk e han te njejtin ushqim para fluturimit ?po thom thash 😂🙏🏽
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Shpresojmë që keni kaluar një fundjavë të shkëlqyeshme dhe ju urojmë një fillim-jave të mbarë dhe me plot suksese!🎉 #PRNairport
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Çfarë planesh keni për këtë fundjavë? Ju dëshriojmë një fundjavë të këndshme dhe fluturime të mbara për të gjithë udhëtarët ✈️ ✈️
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
Asllan Zeneli na ka dërguar këtë foto. Cilat male mendoni se janë në foto? 🤔🤔
Timeline Photos
2 weeks ago
Asllan Zeneli - Te austris nese sjom gabim kan pas bore ma shume.
2 weeks ago
Visar Guxholli - Sipas lartsis Po duhet me kan
2 weeks ago
Qemajl Sulejmani - t sigurt spo jena per toke e leje ma per havaje hahah nese esht drejtimi per Ch duhet me kan edhe malet e Rugoves po nese drejtimi PRN at here malet e Shqipris.
2 weeks ago
Prishtina International Airport - Adem Jashari - A jeni t'sigurte Visar dhe Qemajl?
2 weeks ago
Visar Guxholli - Alpet austris
2 weeks ago
Qemajl Sulejmani - Alpet, Austri
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
A ju pëlqen më shumë që të fluturoni gjatë ditës apo natës?

👍 nëse të pëlqen të fluturosh gjatë ditës
❤️ nëse të pëlqen të fluturosdh gjatë natës
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
A E DINI SE... 😮😮
Muzika është pjesë e pandashme e shumicës së udhëtarëve që fluturojnë, por pilotot nuk mund ta shijojnë këtë kënaqësi. E vetmja muzikë që ata mund të ndëgjojnë është komunikimi përmes radios, frekuencat e të cilëve ndryshojnë nga një shtet në tjetrin, dhe përmes së cilëve kontrollerët nga kullat e vrojtimit në tokë sinkronizojnë të gjitha lëvizjet e aeroplanëve në ajër.

Foto: Asllan Zeneli
Timeline Photos
        
Prishtina International Airport - Adem Jashari
🌲🌳 Sot është Dita Ndërkombëtare e Ambientit. A jeni gati? Cila është iniciativa që do të organizoni apo merrni pjesë me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Ambientit?

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës është i përkushtuar në maksimum që t'i kushtoj rëndësi të veçantë mbrojtjes së mjedisit, dhe për këtë arsye jemi shpërblyer me shtatë çmime të ndryshme për kontributin që kemi dhënë gjatë këtyre viteve në mbrojtjen e ambientit. #DitaeAmbientit | #PRNairport
Timeline Photos